Ogłoszenia – 3 grudnia – I Niedziela Adwentu

 1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela w tajemnicy Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o dobrych postanowieniach, które podejmiemy w tym świętym czasie. Przygotujmy się także duchowo i zorganizujmy sobie tak czas, aby uczestniczyć w Rekolekcjach Adwentowych, które w naszej parafii odbędą się od 15 do 17 grudnia a wygłosi je ks. Roman Grądalski – Saletyn.
 2. Po Mszy Św. o godz. 13.00 zmiana tajemnic różańcowych. Członkowie Róży Różańcowej działającej przy naszej parafii modlą się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, za naszą parafię i kapłanów w niej posługujących oraz za współmałżonków i dzieci. Serdecznie zapraszamy tych, którzy chcieliby dołączyć do Żywego Różańca.
 3. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: św. Barbary, dziewicy i męczennicy; św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła
  – środa: św. Mikołaja, biskupa
  – czwartek: św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  – piątek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. – Msza Św. w j. polskim o godz. 19.00
  – sobota: św. Jana Diego Cuauhtlatoatzina
 4. Kolejne spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego odbędzie się jutro w poniedziałek 04.12.2017r. o godz. 19.00 w naszym kościele. Zapraszam!
 5. W czwartek kolejne spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa po Mszy Św. o godz.: 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 6. Wszystkie dzieci, które biorą udział JASEŁKACH zapraszamy po Mszy Św. o godz. 13.00 do sali parafialnej na próbę.
 7. „Miłosierdzie jest jedno” – takie hasło towarzyszy w tym roku Wigilijnemu Dziełu Pomocy Dzieciom. „Świeca jest znakiem wrażliwości i solidarności z dziećmi z najuboższych rodzin. Zebrane ofiary przeznaczymy na dofinansowanie leczenia i rehabilitacji małych pacjentów” – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. Chętni mają możliwość nabycia świec Caritas na stół wigilijny. Ofiara 50 NOK za świecę, przeznaczona jest jako pomoc dla dzieci. Serdecznie zachęcamy do tego, aby na każdym stole wigilijnym zapłonęła taka świeca, jako znak solidarności i pomocy najbiedniejszym.
 8. W przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 13.00 będą uczestniczyć harcerze z Polskiego Harcerstwa w Norwegii, którzy przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju. To światło jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, oraz znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni.
 9. W przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 13.00 serdecznie zapraszamy naszą polską wspólnotę na kirkekaffe.