Ogłoszenia – 11 luty – VI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego z racji wspomnienia, które przypada na 11 lutego – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to dzień, w którym modlimy się szczególnie za ludzi chorych, cierpiących i konających.
  Po Mszy Św. o godz.: 13.00 członkowie Domowego Kościoła zapraszają na kirkekaffe.
 2. • W najbliższą środę – z racji „Środy Popielcowej”, rozpoczynającej okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. wielkanocnej, na znak pokuty i nawrócenia przyjmujemy popiół na nasze głowy. W tym dniu w naszej parafii Msza Św. w j. polskim o godz.: 19.30.
  • Jest to dzień, w którym obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do śmierci).
  • W tym szczególnym czasie Wielkiego Postu podejmijmy postanowienia i wyrzeczenia, które będą wyrazem wdzięczności Panu Jezusowi za to, że odkupił nas z grzechów przez śmierć na krzyżu.
 3. Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie otwarte, które odbędzie się w najbliższy czwartek 15 lutego. Gościem spotkania będzie ks. Piotr Gawenda – wychowawca WSD w Tarnowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 18.00 a o 19.00 spotkanie w górnej sali przy naszym Kościele. Zapraszamy!
 4. W piątek – Msza Św. w j. polskim o godz. 19.00, a bezpośrednio po Mszy Świętej „Droga Krzyżowa”. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi.
 5. W sobotę Msza Św. z Niedzieli o godz.: 19.00
 6. W Niedzielę o godz.: 12.30 Gorzkie Żale – zapraszamy do śpiewu!
 7. Od 1 marca rozpoczyna się Kurs przedmałżeński dla par, które zamierzają zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński w Kościele Katolickim. Szczegóły po Mszy Św. w zakrystii lub pod nr tel. ks. Piotra Gąsiora 925 44 572
 8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii w j. polskim odbędą się od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy.Prosimy zaplanować tak swój czas, aby wziąć w nich udział.
 9. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce do Lourdes we Francji z okazji obchodzonej w tym roku 160 rocznicy objawień Matki Bożej. Pielgrzymka odbędzie się od 11 do 15 czerwca. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra Gwiżdża lub pod jego nr tel. 477 47 952