Ogłoszenia – 15 kwiecień – III Niedziela Wielkanocna

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. W dzisiejszej ewangelii widzimy Pana Jezusa, który do przestraszonych i zalęknionych uczniów przychodzi z wielkim darem, darem pokoju. Mówi: „Pokój wam!”. Podobnie jak uczniowie, dzisiejszy świat potrzebuje pokoju. Widzimy to coraz wyraźniej, gdy patrzymy na rejony ogarnięte wojnami, atakami terrorystycznymi gdzie giną niewinni ludzie i dzieci. Prośmy w swoich modlitwach o pokój, który jest tak bardzo potrzebny dzisiejszemu światu.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. będzie rozprowadzana książka pt.: „Moc uwielbienia”, o której mówił w Wielkanoc i zachęcał do przeczytania nasz rekolekcjonista ks. Rafał Jarosiewicz. Ofiary za książkę są dobrowolne, podobnie jak za płyty rozprowadzane podczas rekolekcji.
 3. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – piątek: św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła
 4. Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie otwarte, które odbędzie się w najbliższy czwartek 19 kwietnia. Gościem spotkania będzie ks. Stanisław Staśko –rekolekcjonista, spowiednik w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 18.00 a o 19.00 spotkanie w górnej sali przy naszym Kościele z konferencją pt.: „Stary Bóg a nowy człowiek. Czy wierzący jest wariatem?” Zapraszamy!
 5. W piątek Msza Święta o godz. 19.00. Na tę Mszą Św. zapraszamy wszystkich a szczególnie rodziny i osoby żyjące w związku małżeńskim a także tych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński. Ks. Stanisław, który będzie z nami przez cały weekend, wygłosi w piątek kazanie na temat: „Jeden mąż i jedna żona. By miłość nie poniosła klęski”.
 6. W najbliższą sobotę 21 kwietnia odbędzie się kolejna katecheza w języku polskim przy naszej parafii. Msza Św. dla dzieci o godz. 12.00. z kazaniem ks. Stanisława na temat:„Czy marzenia się spełniają?” Zapraszam WSZYSTKIE dzieci z naszej parafii na ich comiesięczną Mszę Św.!
 7. W sobotę Msza Św. z Niedzieli o godz. 19.00.Jak zwykle przed Mszą Św. możliwość spowiedzi
 8. W przyszłą Niedzielę Msze Święte o godz. 13.00 i 19.00. Pół godz. przed Mszami Świętymi odmawiamy Różaniec – tajemnice chwalebne
 9. W sobotę i Niedzielę temat kazania ks. Stanisława to: „Komu powierzam sekret spowiedzi?”
 10. Kurs przedmałżeński w parafii Św. Olava rozpoczyna się w sobotę 12 maja 2018 r. Mszą Św. o godz. 19.00. Zapisy u ks. Piotra Śledzia pod jego nr tel. 488 94 952. Terminy wszystkich spotkań są następujące: 12.05.2018, 26.05.2018, 02.06.2018, 09.06.2018, 16.06.2018