Ogłoszenia – 29 kwiecień – V Niedziela Wielkanocna

 1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym
 2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc Maryjny – maj. Zachęcam do tego, abyśmy codzienne odprawiali nabożeństwo majowe z litanią loretańską w naszych rodzinach. Litania do Matki Bożej będzie również odmawiana w naszym kościele podczas każdej Mszy Św. w języku polskim.
 3. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: św. Piusa V, papieża
  – wtorek: św. Józefa, rzemieślnika – Święto Pracy
  – środa: św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
  – czwartek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Święto Konstytucji Trzeciego Maja
  – piątek: św. Floriana, męczennika
  – sobota: św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
 4. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msza Święta w j. polskim o godz. 19.00. W tym dniu z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msza Św. będzie sprawowana w intencji Grupy Modlitewnej Mężczyzn Świętego Józefa. Serdecznie zapraszamy!
 5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 19.00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Zapraszamy wszystkich a szczególnie małżeństwa i rodziny. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.: 18.15 i podczas Adoracji po Mszy Św.
 6. Sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. z Niedzieli o godz.: 19.00 oraz adoracja pierwszosobotnia. Spowiedź przed i po Mszy Św. Zachęcam do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła nas Matka Boża w Fatimie.
 7. W przyszłą Niedzielę Msze Święte o godz. 13.00 /za zmarłego Ks. Krzysztofa Wanata/ i 19.00. Pół godz. przed Mszami Świętymi odmawiamy Różaniec – tajemnice chwalebne. Po Mszy Św. o godz. 13.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Kurs przedmałżeński w parafii Św. Olava rozpoczyna się w sobotę 12 maja 2018 r. Mszą Św. o godz. 19.00. Zapisy u ks. Piotra Śledzia pod jego nr tel. 488 94 952. Terminy wszystkich spotkań są następujące: 12.05.2018, 26.05.2018, 02.06.2018, 09.06.2018, 16.06.2018
 9. Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w wyjeździe rodzinnym do Mariaholm w dniach 25 – 27. maja. Podczas tych dni będzie możliwość poznania innych rodzin katolickich z naszej parafii. Będzie też czas na Mszę Św., modlitwę, śpiew, muzykę i wspólną zabawę. Termin zgłoszeń do niedzieli 6. maja. ZAPRASZAMY