Ogłoszenia – 20 maj – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj I Komunię Świętą dzieci z polskiej wspólnoty. Pamiętajmy zatem w naszych modlitwach o tych dzieciach, aby ich przyjaźń z Panem Jezusem Eucharystycznym była całe życie rozwijana. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować Pani Agnieszce za tak piękne zaangażowanie w katechizację dzieci. Bóg zapłać również Panu Robertowi za pomoc w katechezie. Dziękuję także Pani Sarze za posługę organisty na dzisiejszej Eucharystii, Służbie Liturgicznej, rodzicom i wszystkim zaangażowanym. Dzieci zapraszam w tym tygodniu w strojach pierwszokomunijnych na Mszę Św. w j. polskim w piątek i w sobotę na godz. 19.00.
 2. Trwa miesiąc Maryjny – maj. Zachęcam do tego, abyśmy codzienne odprawiali nabożeństwo majowe z litanią loretańską w naszych rodzinach. Litania do Matki Bożej jest również odmawiana w naszym kościele podczas każdej Mszy Św. w języku polskim.
 3. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  – wtorek: św. Rity z Cascii, zakonnicy
  – czwartek: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  – piątek: św. Bedy Czcigodnego, kapłana i doktora Kościoła, św. Grzegorza VII, papieża, św. Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy
  – sobota: św. Filipa Neri, kapłana. DZIEŃ MATKI
 4. W poniedziałek udzielony zostanie Sakrament Bierzmowania młodzieży należącej do naszej parafii. Msze Święte o godz. 10.30 – Bp Schwenzer, o godz. 13.00 – Mgr. F. Hay – Wikariusz Generalny oraz Msza Św. o godz. 18.00.
 5. W czwartek spotkanie przedpielgrzymkowe o godz. 19.30, dla wszystkich którzy udają się w czerwcu na pielgrzymkę do Lourdes.W czwartek kolejne spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 6. W piątek Msza Święta o godz. 19.00 NABOŻEŃSTWO MAJOWE i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi przed i po Mszy Św.
 7. W sobotę Msza Św. z Niedzieli o godz. 19.00. Przed Mszą Św. możliwość spowiedzi.
 8. W przyszłą Niedzielę Najświętszej Trójcy Msze Święte o godz. 13.00 i 19.00. Pół godz. przed Mszami Świętymi odmawiamy Różaniec – tajemnice chwalebne, oraz Litanię do Matki Bożej.
 9. Procesja Bożego Ciała odbędzie się w Niedzielę 3 czerwca po Mszy św. norweskiej około godz. 12.00. W związku z tym prosimy o kwiaty do dekoracji ołtarzy. Osoby chętne wspomóc parafię prosimy o dostarczenie kwiatów do biura parafialnego najpóźniej do piątku 1 czerwca do godz. 15.00.
 10. Przez kolejne dwa tygodnie /soboty i Niedziele/ będą się odbywały wybory do Rady Parafialnej w naszej Parafii. Serdecznie zachęcam do udziału w tych wyborach! Aby nasza polska wspólnota mogła być reprezentowana przez dwie osoby, jest uzależnione od ilości głosów oddanych na polskich kandydatów.