Ogłoszenia – 3 czerwiec – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

 1. Dzisiaj BOŻE CIAŁO. Trwamy w tajemnicy Wieczernika, gdzie Chrystus przemienił chleb i wino w swoje Ciało i Krew. Trwamy w dziękczynieniu za ten dar nieustannej Bożej obecności eucharystycznej w naszych świątyniach. Trwamy w upraszaniu Bożego błogosławieństwa, mając pewność, że On jest obecny wśród nas.
 2. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do tego, abyśmy codzienne odmawiali litanię do Serca Jezusowego w naszych rodzinach.
 3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 13:00 z racji pierwszej Niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych
 4. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – wtorek: św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  – środa: św. Norberta, biskupa
  – piątek: UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
   (Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)
  – sobota: Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 5. Pragnę wypowiedzieć szczere „Bóg zapłać” pod adresem wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania Uroczystości Bożego Ciała! Szczególnie dziękuję wszystkim Panom, którzy przygotowali wszystkie cztery ołtarze, oraz siostrze Natanaeli za ich dekorację. Bóg zapłać Panom niosącym baldachim i nagłośnienie oraz całej służbie liturgicznej. Bóg zapłać także Wam wszystkim, którzy pomimo upału wzięliście udział w procesji i daliście świadectwo wiary w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 6. W czwartek kolejne spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 7. W piątek Msza Święta o godz. 19:00 NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi przed i po Mszy Św.
 8. W piątek Mszę Św. odprawią tegoroczni KSIĘŻA PRYMICJANCI z Polski i udzielą nam specjalnego błogosławieństwa za które można uzyskać odpust zupełny.
 9. W sobotę Msza Św. z Niedzieli o godz. 19:00. Przed Mszą Św. możliwość spowiedzi.
 10. W przyszłą Niedzielę Msze Święte o godz. 13:00 i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi odmawiamy Różaniec – tajemnice chwalebne.
 11. W przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 13:00 nasza polska kirkekaffe na którą zapraszają rodzice dzieci, które uczestniczą w katechezie w j. polskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, ponieważ podczas tego spotkania odbędzie się zakończenie roku katechetycznego
 12. W przyszłą Niedzielę w Kościele Świętego Józefa (obok Olafa) zostanie odprawiona o godz. 12:30 Msza św. w j. hiszpańskim z polskimi elementami, dla uczczenia błogosławionych męczenników z Peru. (szczegóły w gablocie)
 13. Zbliża się czas wakacji. Przed wyjazdem na urlop bardzo proszę o obowiązkowe dokonanie zapisu na katechezę w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Przy tej okazji chciałem przypomnieć, że w naszej parafii katecheza w j. polskim jest prowadzona raz w miesiącu w soboty od godz. 11:00 do godz. 14:00. Przygotowanie do I Komunii Świętej i do Bierzmowania trwa dwa lata.Pierwszy rok przygotowania do I Komunii rozpoczyna się w klasie 2, a pierwszy rok przygotowania do Bierzmowania w klasie 8. Oprócz tego jest także prowadzona katecheza dla dzieci od 4 do 7 klasy. Osoby zainteresowane udziałem w katechezie proszę o dokonanie zapisu u Pani Agnieszki.
 14. W dniu dzisiejszym odbywają się wybory do Rady Parafialnej. Serdecznie zachęcam do udziału w tych wyborach! Z naszej wspólnoty nowymi kandydatami są Pani Angelina Stańko i Pan Dominik WojtyczkaWychodząc z kościoła proszę odebrać kartę do głosowania. Na karcie jest dwunastu kandydatów. Można zagłosować maksymalnie na 7 kandydatów.Głos może oddać każdy kto ukończył 15 rok życia, przyjął sakrament Bierzmowania i czuje się związany z naszą parafią Św. Hallvarda.