Ogłoszenia – 14 październik – XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
 2. Miesiąc październik to miesiąc Różańca Świętego. Matka Boża prosiła byśmy często odmawiali Różaniec, dlatego w miesiącu październiku w naszej wspólnocie Różaniec odmawiamy w każdy piątek po Mszy Św. o 19.00, w soboty po Mszy Św. o 19.00, a w każdą Niedzielę o 12.30 i 18.30. Serdecznie zapraszamy!
 3. Obchodzimy dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem: «Promieniowanie Ojcostwa». Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II módlmy się za naszą ojczyznę, rodziny i młodzież, która była tak bliska sercu Jana Pawła II. Po Mszy Św. przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek dla młodzieży zdolnej z ubogich rodzin. Bóg zapłać za ofiary dla polskiej młodzieży!
 4. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  – wtorek: św. Jadwigi Śląskiej
  – środa: św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  – czwartek: św. Łukasza, ewangelisty
  – piątek: św. Pawła od Krzyża, kapłana
  – sobota: św. Jana Kantego, kapłana
 5. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 13.00 zapraszamy na naszą polską kirkekaffe, na której zespół regionalny z Zakopanego, który prowadzi Jasiek Karpiel Bułecka zagra piosenki regionalne i patriotyczne. Bóg zapłać także za oprawę muzyczną niedzielnej Mszy Św. w naszej parafii.
 6. W dniach od 18-21 października będziemy gościć w naszej parafii ks. Tomasza Bielińskiego – kapłana diecezji siedleckiej, rekolekcjonistę i kaznodzieję, odpowiedzialny za szkołę nowej ewangelizacji. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Msze Św. do Kościoła Św. Hallvarda podczas których kazania wygłosi ks. Tomasz.
 7. Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie otwarte, które odbędzie się w najbliższy czwartek 18 października. Gościem spotkania będzie ks. Tomasz Bieliński. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 18.00 a o 19.00 spotkanie w górnej sali przy naszym Kościele z konferencją pt.: „W jakiego Boga wierzy mężczyzna?”. Zapraszamy!
 8. W piątek Msza Święta o godz. 19.00. Na tę Mszą Św. zapraszamy wszystkich a szczególnie rodziny i osoby żyjące w związku małżeńskim a także tych, którzy zamierzają zawrzeć związek małżeński. Ks. Tomasz, który będzie z nami przez cały weekend, wygłosi w piątek kazanie do rodzin pt.: „Jak wychować dziecko w dzisiejszym świecie?”.
 9. W sobotę Msza Św. z Niedzieli w j. polskim o godz. 19:00. Przed Mszą Św. możliwość spowiedzi.
 10. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz. 13:00 i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi spowiedź oraz Różaniec – tajemnice chwalebne.
 11. Temat kazań ks. Tomasza w sobotę i niedzielę to: „Ostatnia próba wiary – jak pomóc wierzącym przejść na drugą stronę życia”.
 12. Serdecznie zapraszam na katechezę dla dorosłych, którzy nie przystąpili jeszcze do Sakramentu Bierzmowania a chcieliby wziąć ślub w Kościele Katolickim. Katecheza przygotowująca do tego Sakramentu rozpocznie się 24 października 2018(środa) w naszym Kościele Św. Hallvarda.
 13. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w języku polskim rozpocznie się 22 października (poniedziałek) o godz. 19.00 w naszym Kościele Św. Hallvarda. Zapraszamy wszystkich, którzy w niedalekiej przyszłości pragną zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński! Zapisy na katechezę dla dorosłych i kurs po Mszy Św. w zakrystii u ks. Piotra lub pod jego nr tel. + 47 477 47 952