Ogłoszenia – 27 styczeń – III Niedziela Zwykła

 1. Od poniedziałku 28 stycznia rozpoczyna się remont wewnątrz naszego kościoła. Polegał on będzie na zerwaniu całej posadzki i wymianie podłogowego ogrzewania, zainstalowaniu całkowicie nowej wentylacji oraz poprawieniu oświetlenia. Planowane zakończenie prac remontowych przewidziane jest na Święta Wielkanocne. W tym czasie wszystkie Msze Święte będą sprawowane w Sali Parafialnej (tam gdzie odbywa się kirkekaffe). Plan Mszy Świętych jest taki sam jak do tej pory z jednym wyjątkiem, mianowicie w Niedzielę będzie dodatkowa Msza Św. w j. polskim o godz. 14.30. Bardzo serdecznie proszę o udział również w tej dodatkowej Mszy Św., abyśmy mogli się pomieścić w Sali na Mszy Św. o 13.00. Bóg zapłać za zrozumienie!
 2. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
  – czwartek: św. Jana Bosko, kapłana
  – sobota: Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej, Dzień Życia Konsekrowanego
 3. W czwartek kolejne spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa po Mszy Św. o godz.: 18.00. Serdecznie zapraszamy! Natomiast na drugi tydzień 7 lutego odbędzie się spotkanie otwarte. Gościem spotkania będzie dr Adrian Kurcbart  – wykładowca w Instytucie Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Od 8 do 9 lutego odbędą się warsztaty dla mężczyzn z Panem Profesorem na temat budowania więzi. Szczegóły u Pana Dominika Wojtyczki
 4. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca lutego. O godz. 19:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.: 18:15 i podczas Adoracji po Mszy Św.
 5. W najbliższą sobotę 2 lutego odbędzie się kolejna katecheza w języku polskim przy naszej parafii. Msza Św. dla dzieci o godz. 12.00. Zapraszam WSZYSTKIE dzieci z naszej parafii na ich comiesięczną Mszę Św.!
 6. Najbliższa sobota to Święto Matki Bożej Gromnicznej i pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. z Ofiarowania Pańskiego i poświęcenie Gromnic o godz.: 19:00 oraz adoracja pierwszosobotnia. Spowiedź przed i po Mszy Św. Zachęcam do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła nas Matka Boża w Fatimie.
 7. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz.: 13:00, 14.30 i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi spowiedź oraz Różaniec – tajemnice chwalebne.
 8. Serdecznie zapraszam na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 7 do 15 czerwca. Przewodnikiem dla pielgrzymów z naszej parafii będzie znany i ceniony biblista ks. prof. Piotr Łabuda. Zapisy wraz z wpłatą pierwszej raty 1500 złotych, oraz więcej informacji u ks. Piotra Gwiżdża lub pod nr tel. +47 477 47 952