Ogłoszenia – 31 marzec – IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Lætare, co oznacza “cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Pan Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  2. W czwartek odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne Mężczyzn Świętego Józefa po Mszy Św. o godz.: 18.00. Serdecznie zapraszamy!
  3. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca kwietnia. O godz. 19:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.: 18:15 i po Mszy Św. podczasDrogi Krzyżowej, którą poprowadzą członkowie Domowego Kościoła.
  4. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. z Niedzieli o godz.: 19:00 oraz adoracja pierwszosobotnia. Spowiedź przed i po Mszy Św. Zachęcam do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła nas Matka Boża w Fatimie.
  5. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz.: 13:00 /po tej Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych/, 14:30 i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi spowiedź. O godz.: 12:35 Gorzkie Żale.
  6. W najbliższy piątek 5 kwietnia po raz czwarty wyruszy na trasę w Oslo Ekstremalna Droga Krzyżowa. Polega ona na przejściu nocą w ciszy i samotności ponad czterdziesto kilometrowej trasy rozważając jednocześnie stacje drogi krzyżowej Pana Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 19:00 w katedrze St. Olav. Więcej informacji znajduje się na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.
  7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia i potrwają do Wielkiej Środy. W środę, ostatnim dniu rekolekcji, odbędzie się spowiedź przedświąteczna! Będzie zaproszonych kilku kapłanów, tak byśmy mogli wszyscy skorzystać z sakramentu pokuty. Nauki rekolekcyjne wygłosi do nas ks. Tomasz Bieliński. Natomiast podczas Triduum Paschalnego będzie z nami o. Krzysztof Mamala – od 22 lat misjonarz w Brazylii.