Ogłoszenia – 28 kwiecień – II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta została ustanowiona przez Św. Jana Pawła II na wyraźną prośbę skierowaną przez Pana Jezusa do s. Faustyny. Pamiętajmy o częstym odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego i postarajmy się, aby w każdym domu i mieszkaniu był obraz Bożego Miłosierdzia z podpisem “Jezu ufam Tobie”.
 2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia rekolekcji i Triduum Paschalnego. Bóg zapłać za przygotowanie pięknego Grobu Pańskiego, wszystkim którzy ufundowali kwiaty do Bożego Grobu, ministrantom i lektorom za pomoc w sprawowaniu liturgii, ks. Piotrowi Gąsiorowi z parafii św. Jana za pomoc w spowiedzi przedświątecznej. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary dla ks. Rekolekcjonisty oraz na remont naszego kościoła w Wielką Sobotę. Bóg zapłać także za piękne życzenia Wielkanocne skierowane pod moim adresem, ks. Tomasza Bielińskiego – rekolekcjonisty i Ojca Krzysztofa Mamali – misjonarza.
 3. W środę rozpoczyna się miesiąc Maryjny – maj. Zachęcam do tego, abyśmy codzienne odprawiali nabożeństwo majowe z litanią loretańską w naszych rodzinach. Litania do Matki Bożej będzie również odmawiana w naszym kościele podczas każdej Mszy Św. w języku polskim.
 4. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  – wtorek: św. Piusa V, papieża
  – środa: św. Józefa, rzemieślnika – Święto Pracy
  – czwartek: św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
  – piątek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Święto Konstytucji Trzeciego Maja
  – sobota: św. Floriana, męczennika – patrona strażaków
 5. W czwartek odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne Mężczyzn Świętego Józefa po Mszy Św. o godz.: 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca maja oraz Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. O godz. 19:00 Msza Święta w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.: 18:30 i po Mszy Św. podczas Adoracji Pana Jezusa.
 7. W najbliższą sobotę 4 maja odbędzie się katecheza w języku polskim przy naszej parafii. Msza Św. dla dzieci o godz. 12:00. Zapraszam WSZYSTKIE dzieci z naszej parafii na ich comiesięczną Mszę Św.!
 8. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. z Niedzieli o godz.: 19:00 oraz adoracja pierwszosobotnia. Spowiedź przed i po Mszy Św. Zachęcam do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła nas Matka Boża w Fatimie.
 9. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz.: 13:00 /po tej Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych/ i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi spowiedź.
 10. Już za pięć tygodni wyruszymy z naszej parafii na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Ostatnią ratę uczestnicy mogą wpłacić w dogodnym dla siebie czasie, jednak nie później niż do 10 maja.