Ogłoszenia – 15 wrzesień – XXIII Niedziela Zwykła

 1. Przypowieść o Miłosiernym Ojcu i Synu Marnotrawnym uświadamia nam ogrom miłości Pana Boga do każdego człowieka, szczególnie grzesznika, który się nawraca. W dzisiejszej ewangelii czytamy o tym że „w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia”. Zróbmy więc wszystko byśmy byli blisko Pana Boga.
 2. Kościół przeżywa dzisiaj dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcam też do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
 3. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  – wtorek: św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
  – środa: św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  – czwartek: św. Januarego, biskupa i męczennika
  – piątek: św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  – sobota: św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
 4. W czwartek kolejne spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa po Mszy Św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy!
 5. W piątek Msza Święta w j. polskim o godz. 19:00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi przed i po Mszy Św.
 6. W najbliższą sobotę 21 września odbędzie się pierwsza katecheza w języku polskim przy naszej parafii. Jest to również ostatni dzień, w którym można zapisać dziecko na tegoroczną katechezę. Msza Św. dla dzieci o godz. 12.00. Zapraszam WSZYSTKIE dzieci z naszej parafii na ich comiesięczną Mszę Św.!
 7. Również w sobotę Msza Św. z Niedzieli w j. polskim o godz. 19:00. Przed Mszą Św. możliwość spowiedzi.
 8. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz. 13:00 i 19:00.
   Pół godz. przed Mszami Świętymi jest spowiedź oraz Różaniec do Matki Bożej.
 9. Serdecznie zapraszam na katechezę dla dorosłych, którzy nie przystąpili jeszcze do Sakramentu Bierzmowania a chcieliby wziąć ślub w Kościele Katolickim. Katecheza przygotowująca do tego Sakramentu rozpocznie się 7 października 2019 r.
 10. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
   w języku polskim rozpocznie się 28 października (poniedziałek) o godz. 19.00 w naszym Kościele Św. Hallvarda. Zapraszamy wszystkich, którzy w niedalekiej przyszłości pragną zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński! Zapisy na katechezę do bierzmowania dla dorosłych oraz kurs przedmałżeński odbywają się po Mszy Św. w zakrystii u ks. Piotra lub pod jego nr tel.: +47 477 47 952
 11. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Ojca Pio w San Giovanni Rotondo oraz po włoskich sanktuariach od 14 do 18 października 2019. Koszt pielgrzymki to: 5000 NOK. W programie m.in. Wenecja, Padwa, Loreto, Lanciano, góry Gargano. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra Gwiżdża w zakrystii oraz pod jego nr tel.: +47 477 47 952