Ogłoszenia – 22 grudzień – IV Niedziela Adwentu, Boże Narodzenie

 1. Msze Św. po polsku w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w St Hallvard:
  – 24 grudnia: Pasterka godz.: 20.30
  – 25 grudnia: Boże Narodzenie godz.: 13.00 i 19.00
  – 26 grudnia: drugi dzień Świąt /Św. Szczepana/: godz.: 13.00
  – 27 i 28 grudnia: piątek i sobota godz.: 19.00
  – 29 grudnia: Niedziela Świętej Rodziny godz.: 13.00 i 19.00
  – 31 grudnia: Stary Rok /Św. Sylwestra I, papieża/: godz.: 19.00
  – 1 stycznia: Nowy Rok /Świętej Bożej Rodzicielki Maryi/: godz.: 13.00 i 19.00
 2. W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Dlatego zachęcam do przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się dzisiaj od godz.: 18.00
 3. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej we wtorek o godz.: 20.30. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem – który można jeszcze nabyć w zakrystii po Mszy Św., wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia, w tym dniu uwielbimy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Msze Św. o godz.: 13.00 i 19.00
 5. W czwartek, drugi dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie wspominamy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msza Św. tylko o godz.: 13.00
 6. W piątek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. Tego dnia tradycyjnie błogosławimy wino. Uczynimy to podczas Mszy Świętej o godz.: 19.00
 7. W sobotę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do modlitw w intencji poszanowania nienarodzonego jeszcze życia. Msza Św. o godz.: 19.00
 8. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę Jezusa, Maryi i Józefa. Zachęcam do licznego i rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin podczas Mszy Św. o godz.: 13.00 i 19.00
 9. Pragnę złożyć serdeczne podziękowanie polskiej wspólnocie, która przygotowywała szopkę na Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać Panu Adrianowi za rozłożenie konstrukcji szopki oraz grupie pielgrzymów z naszej parafii, którzy ją udekorowali i przyozdobili choinki. Bóg zapłać!
 10. W naszej parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędę. Zechciejmy dobrze przygotować się do tej wizyty i przeżyć ją jak najowocniej. Osoby, które pragną zaprosić księdza, aby przyszedł po kolędzie i pobłogosławił ich rodzinę i dom mogą to uczynić w zakrystii po Mszy Świętej lub telefonicznie dzwoniąc do mnie na nr +47 477 47 952