Ogłoszenia – 23 luty – VII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 53. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia od alkoholu oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
 2. W najbliższą środę – z racji ŚRODY POPIELCOWEJ, rozpoczynającej okres Wielkiego Postu i czas Komunii Św. wielkanocnej, na znak pokuty i nawrócenia przyjmiemy popiół na nasze głowy. W tym dniu w naszej parafii Msza Św. w j. polskim o godz.: 19:30
  • Jest to dzień, w którym obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do śmierci)
  • W tym szczególnym czasie Wielkiego Postu podejmijmy postanowienia i wyrzeczenia.
 3. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu niech będzie dla każdego zdrapka Wielkopostna, która jest adresowana do wszystkich, ale szczególnie do osób dorosłych. Na każdy dzień Wielkiego Postu pod zdrapką ukryte jest konkretne zadanie lub wyrzeczenie.
 4. W czwartek odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne Mężczyzn Świętego Józefa po Mszy Św. o godz.: 18:00. Serdecznie zapraszamy!
 5. W piątek Msza Święta w j. polskim o godz.: 19:00. Po Mszy Św. pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Spowiedź przed Mszą św.
 6. W najbliższą sobotę 29 lutego odbędzie się kolejna katecheza w języku polskim przy naszej parafii. Msza Św. dla dzieci o godz. 12:00. Zapraszam WSZYSTKIE dzieci z naszej parafii na ich comiesięczną Mszę Św.!
 7. Również w sobotę jest Msza Św. z Niedzieli w j. polskim o godz.: 19:00. Przed Mszą Św. spowiedź.
 8. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz.: 13:00 /Zmiana tajemnic różańcowych/ i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi spowiedź oraz Różaniec do Matki Bożej.
 9. W Niedzielę 8 marca przeżywamy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za wszystkie kobiety, szczególnie za nasze Mamy.
 10. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii w j. polskim odbędą się od Wielkiej Środy do Poniedziałku Wielkanocnego. Nauki rekolekcyjne wygłosi do nas ks. Michał Olszewski znany kaznodzieja i rekolekcjonista, były egzorcysta. Bardzo proszę zaplanować tak swój czas, aby wziąć w nich udział.
 11. Od 12 marca 2020 r. rozpoczyna się Kurs przedmałżeński dla par, które zamierzają zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński w Kościele Katolickim. Szczegóły po Mszy Św. w zakrystii lub pod nr tel. ks. Piotra Gąsiora +47 925 44 572