Ogłoszenia – 31 maj 2020 r. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Aby wziąć udział w Mszy Świętej w naszej parafii należy obowiązkowo zapisać się na listę obecności klikając na ten link:
  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzoqeFF6B-UvfvtzM6IMeaFmNF0n-ts6X3dcZN_u_nkkNvmA/viewform?vc=0&c=0&w=1
  jest to potrzebne w celu organizacyjnym! /Jeżeli w formularzu nie ma już Mszy Św. o którejś godzinie oznacza to, że nie ma już miejsc wolnych, należy wtedy wybrać inną godzinę Mszy Św./ Wiemy, iż obecnie może uczestniczyć 50 osób we Mszy Św. w jednym pomieszczeniu. Dlatego też, aby uczestniczyć we Mszy Św. w Kościele decyduje pierwszeństwo przyjścia!Pierwsze 50 osób wchodzi do Świątyni natomiast pozostali będą kierowani do drugiego pomieszczenia, czyli sali parafialnej, która jest również nagłośniona. Serdecznie Zapraszamy!
 2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną „Zielonymi Świątkami”. Chociaż kończy się dzisiaj okres Wielkanocy, to mocą dekretu naszego Biskupa czas spowiedzi i komunii wielkanocnej został przedłużony do 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dziś modlimy się do Ducha Św., aby umacniał to co słabe, prostował to co błędne, rozgrzewał oziębłe i przynosił błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Dziś Msze Św. w j. polskim o godz.: 13:00, 14:30 i 19:00.
 3. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, podkreśla ono rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msza Św. w j. polskim o godz.: 19:00.
 4. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wspólnie módlmy się o czyste i dobre serca dla wszystkich dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 5. Również jutro rozpocznie się miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do tego, abyśmy codzienne odmawiali litanię do Serca Jezusowego w naszych rodzinach.
 6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca czerwca. O godz.: 19:00 Msza Święta w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Po Mszy Św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, połączona z NABOŻEŃSTWEM CZERWCOWYM! Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.: 18:00 i po Mszy Św. podczas Adoracji Pana Jezusa.
 7. Sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. z Niedzieli o godz.: 19:00 oraz adoracja pierwszosobotnia. Spowiedź przed i po Mszy Św. Zachęcam do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła nas Matka Boża objawiając się dzieciom w Fatimie.
 8. W przyszłą Niedzielę 7 czerwca – Najświętszej Trójcy, Msze Święte w j. polskim o godz. 13:00, 14:30 i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi spowiedź.
 9. Niech Duch Święty, podobnie jak Apostołów w wieczerniku, umocni nas swym błogosławieństwem w mężnym wyznawaniu wiary i do postępowania według jej zasad.