Ogłoszenia – 14 czerwiec 2020 r. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

 1. Aby wziąć udział w Mszy Świętej w naszej parafii należy zapisać się na listę obecności klikając w link: 
  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzoqeFF6B-UvfvtzM6IMeaFmNF0n-ts6X3dcZN_u_nkkNvmA/viewform?vc=0&c=0&w=1
  Jest to potrzebne w celu organizacyjnym!
 2. Kościół od samego początku głosi wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Chrystus, ustanawiając Najświętszy Sakrament podczas Ostatniej Wieczerzy, zostawił nam swoje Ciało i Krew jako pokarm na drogę do wieczności. W dzisiejszej uroczystości wyznajemy naszą wiarę w obecność Chrystusa ukrytego pod postaciami chleba i wina. W dniu dzisiejszym – Niedzielę Bożego Ciała, Msze Św. w języku polskim o godz.: 13:00, 14:30 i 19:00. Serdecznie zapraszam!
 3. Przeżywamy miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do tego, abyśmy codzienne odmawiali litanię do Serca Jezusowego w naszych rodzinach. W naszym Kościele nabożeństwo czerwcowe z litanią jest w piątek po Mszy Św. i w Niedzielę przed Mszą Św. o godz.: 13:00 /ok. godz.: 12:45/. Zapraszam!
 4. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – środa: św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  – piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  – sobota: Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 5. W piątek Msza Święta w j. polskim o godz. 19:00 i Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie połączona z NABOŻEŃSTWEM CZERWCOWYM. Możliwość spowiedzi przed i po Mszy Św.
 6. W sobotę Msza Św. z Niedzieli w j. polskim o godz. 19:00. Przed Mszą Św. możliwość spowiedzi.
 7. Wszyscy, którzy pragnęli wziąć udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która została odwołana ze względu na koronawirusa, proszeni są o zgłoszenie się do mnie po odbiór pieniędzy które wpłacili.
 8. Powoli kończy się rok szkolny. W miesiącu czerwcu bardzo proszę o obowiązkowe dokonanie zapisu dzieci i młodzieży na katechezę na nowy rok katechetyczny. W tym roku zapisy są u mnie w zakrystii po każdej Mszy Św. Serdecznie zapraszam dzieci, które chcą się przygotować do I Komunii Św. i młodzież, która chce przyjąć Sakrament Bierzmowania. Więcej informacji o katechezie można uzyskać dzwoniąc do mnie +47 477 47 952
 9. W związku z wyborami Prezydenta w naszej Ojczyźnie, Ambasada RP informuje: aby oddać głos korespondencyjnie /w Norwegii tylko taka forma głosowania/ należy wpisać się na listę wyborców drogą internetową do 16 czerwca. Więcej informacji jest na stronie Ambasady RP w Oslo.
 10. W związku z nowymi wytycznymi, które zostały ogłoszone w ubiegły piątek /12 czerwca 2020 r./ przez norweski rząd, od 15 czerwca 2020 r. istnieje możliwość zgromadzeń do 200 osób. Dlatego też wracamy do normalnego porządku Mszy Świętych Niedzielnych w naszej parafii /od przyszłej Niedzieli nie będzie już Mszy Św. o godz.: 14:30!/. Pragnę przypomnieć, że Msza Święta z Niedzieli w języku polskim sprawowana jest w sobotę o godz.: 19:00 i od przyszłej Niedzieli /21 czerwca 2020 r./ o godz.: 13:00 oraz o godz.: 19:00. Zapisy jednak na razie pozostają i dlatego serdecznie o nie proszę, ponieważ pomaga to w organizacji Mszy Świętej. Bóg zapłać!