Ogłoszenia – 28 czerwiec 2020 r. – XIII Niedziela Zwykła

 1. Aby wziąć udział w Mszy Świętej w naszej parafii należy zapisać się na listę obecności klikając w link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzoqeFF6B-UvfvtzM6IMeaFmNF0n-ts6X3dcZN_u_nkkNvmA/viewform?vc=0&c=0&w=1 Jest to potrzebne w celu organizacyjnym!
 2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 3. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
 4. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: Świętych Apostołów Piotra i Pawła – uroczystość
  – wtorek: Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła rzymskiego
  – środa: św. Ottona, biskupa
  – piątek: św. Tomasza, apostoła
  – sobota: św. Elżbiety Portugalskiej
 5. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca lipca. O godz. 19:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.: 18:15 i podczas Adoracji po Mszy Św. Zapraszam do modlitwy wszystkich, którym leży na sercu dobro RODZINY.
 6. Sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. z Niedzieli o godz.: 19:00, po jej zakończeniu Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z Nabożeństwem pierwszosobotnim. Spowiedź przed i po Mszy Św. Zachęcam do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła nas Matka Boża objawiając się dzieciom w Fatimie.
 7. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz. 13:00 /za + ks. Krzysztofa Wanata/ po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi, jak zwykle spowiedź oraz Różaniec do Matki Bożej.
 8. Bardzo proszę o dokonanie zapisu dzieci i młodzieży na katechezę na nowy rok katechetyczny. W tym roku zapisy są u mnie w zakrystii po każdej Mszy Św. Serdecznie zapraszam dzieci, które chcą się przygotować do I Komunii Św. i młodzież, która chce przyjąć Sakrament Bierzmowania. Więcej informacji o katechezie można uzyskać wchodząc na naszą stronę internetową w zakładce – katecheza.
 9. Wszystkim, którzy rozpoczynają urlop lub wakacje życzę błogosławionego czasu wypoczynku, a tych którzy przybyli w tym czasie do pracy lub w odwiedziny do swoich bliskich witam w naszej parafii Św. Hallvarda w Oslo. Niech Was Pan Bóg błogosławi a Matka Boża wspiera.

ks. Piotr Gwiżdż – tel.: +47 477 47 952