Ogłoszenia – 13 wrzesień 2020 r. – XXIV Niedziela Zwykła

 1. Aby wziąć udział we Mszy Świętej w naszej parafii należy OBOWIĄZKOWO zapisać się na listę obecności klikając w link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzoqeFF6B-UvfvtzM6IMeaFmNF0n-ts6X3dcZN_u_nkkNvmA/viewform?vc=0&c=0&w=1 lub /osoby starsze/ mogą zapisać się na listę przy wejściu do Kościoła.
 2. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.
 3. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: Podwyższenie Krzyża Świętego, święto
  – wtorek: Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  – środa: św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  – czwartek: św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
  – piątek: św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  – sobota: św. Januarego, biskupa i męczennika
 4. W piątek Msza Święta w j. polskim o godz.: 19:00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi przed i po Mszy Św.
 5. W sobotę o godz.: 15:00 Pierwsza Spowiedź dla dzieci oraz ich rodziców i rodzin a następnie próba generalna. Msza Św. z Niedzieli w j. polskim o godz. 19:00. Przed Mszą Św. możliwość spowiedzi.
 6. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz. 13:00 i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi jest spowiedź oraz Różaniec do Matki Bożej.
 7. W przyszłą Niedzielę – 20 września, w naszej wspólnocie na Mszy Św. o godz. 13:00 dzieci będą przeżywały swoją Pierwszą Komunię Świętą, dlatego też aby sprostać wymogom sanitarnym w naszym kościele we Mszy Św. będą mogli uczestniczyć rodzice i najbliższa rodzina dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo serdecznie proszę wszystkich wiernych niezwiązanych z Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej by wybrali udział we Mszy Świętej w przyszłą Niedzielę o godz.: 19:00 lub w sobotę o godz.: 19:00 – to również jest Msza Św. z Niedzieli! Jeśli jednak ktoś musi uczestniczyć w przyszłą Niedzielę we Mszy Św. o godz.: 13:00 to serdecznie zapraszamy do sali parafialnej, która jest również nagłośniona i można w niej przeżyć Mszę Św.
 8. KATECHEZA. Bardzo proszę o dokonanie zapisu dzieci /do Pierwszej Komunii Świętej/ i młodzieży /do Bierzmowania/ na katechezę na nowy rok katechetyczny. Wszystkie informacje o katechezie można znaleźć wchodząc na stronie internetowej naszej parafii w zakładkę – katecheza.
 9. Serdecznie zapraszam na katechezę dla dorosłych, którzy nie przystąpili jeszcze do Sakramentu Bierzmowania a chcieliby w przyszłości być chrzestnymi lub wziąć ślub w Kościele Katolickim. Katecheza przygotowująca do tego Sakramentu rozpocznie się od października 2020 r.
 10. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w języku polskim rozpocznie się 19 października (poniedziałek) o godz.: 19:00 w naszym Kościele Św. Hallvarda. Zapraszamy wszystkich, którzy w niedalekiej przyszłości pragną zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński! Zapisy na katechezę do bierzmowania dla dorosłych oraz kurs przedmałżeński odbywają się po Mszy Św. w zakrystii u ks. Piotra lub pod jego nr tel.: +47 477 47 952