Ogłoszenia – 27 wrzesień 2020 r. – XXVI Niedziela Zwykła

 1. Ze względu na to, iż państwo norweskie wprowadziło w mieście Oslo od 29 września ograniczenie zgromadzeń do 50 osób, aby wziąć udział we Mszy Świętej w naszej parafii należy OBOWIĄZKOWO zapisać się na listę obecności klikając w link: https://billett.katolsk.no/. Z nowymi przepisami można zapoznać się na katolsk.no.
 2. W czwartek rozpoczyna się październik, MARYJNY miesiąc różańcowy. Matka Boża w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali Różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam wszystkich do codziennego rozważania tajemnic różańcowych. W naszej wspólnocie Różaniec będziemy odmawiać w każdy piątek po Mszy Św. o godz.: 19:00, w soboty przed Mszą Św. o godz.: 19:00 i w każdą Niedzielę o godz.: 12:40 i 18:40. Serdecznie zapraszamy do modlitwy na Różańcu!
 3. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: św. Wacława, męczennika
  – wtorek: Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  – środa: św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  – czwartek: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  – piątek: Świętych Aniołów Stróżów
  – Niedziela: św. Franciszka z Asyżu
 4. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca października. O godz.: 19:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Spowiedź pierwszopiątkowa jest w piątek od godz.: 18:15 i podczas Adoracji po Mszy Św.
 5. Sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. z Niedzieli o godz.: 19:00 oraz adoracja pierwszosobotnia. Spowiedź przed i po Mszy Św. Zachęcam do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła nas Matka Boża objawiając się dzieciom w Fatimie.
 6. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz.: 13:00 /zmiana tajemnic różańcowych/ i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi spowiedź oraz Różaniec do Matki Bożej.
 7. Serdecznie zapraszam na katechezę dla dorosłych, którzy nie przystąpili jeszcze do Sakramentu Bierzmowania a chcieliby w przyszłości być chrzestnymi lub wziąć ślub w Kościele Katolickim. Katecheza przygotowująca do tego Sakramentu rozpocznie się od października 2020 r.
 8. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w języku polskim rozpocznie się 19 października (poniedziałek) o godz.: 19:00 w naszym Kościele Św. Hallvarda. Zapraszamy wszystkich, którzy w niedalekiej przyszłości pragną zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński! Zapisy na katechezę do bierzmowania dla dorosłych oraz kurs przedmałżeński odbywają się po Mszy Św. w zakrystii u ks. Piotra lub pod moim nr tel.: +47 477 47 952