Ogłoszenia – 9 maj – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Świętowanie Niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
 2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.
 3. Przeżywamy miesiąc Maryjny – maj, jest on poświęcony szczególnej czci Matki BożejZachęcam do tego, abyśmy codzienne odprawiali nabożeństwo majowe z litanią loretańską w naszych rodzinach.
 4. Niestety w obecnej chwili nie możemy jeszcze organizować Mszy Świętych z udziałem wiernych, obostrzenia te zostały przedłużone przez władze miasta Oslo do 20 maja 2021 r., /możliwa jest jedynie transmisja na żywo przez internet, w której może wziąć udział 5 wiernych i 1 operator transmisji/.
 5. Jest natomiast możliwa spowiedź! Gdyby ktoś chciał w tym czasie z niej skorzystać, to jest to możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się ze mną.
  Przypominam również, że Biskup Bernt na ten czas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Niedzielnej Mszy Świętej. Nie zapominajmy wówczas o duchowym uczestnictwie we Mszy Świętej transmitowanej.
 6. W czwartek 13 maja, 40 dni po Zmartwychwstaniu Pana Jezusa w Norwegii przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zróbmy wszystko, aby w tym dniu wziąć udział w transmisji Mszy Świętej z naszego Kościoła o godz. 19.00.
 7. Msze Święte transmitowane w tym tygodniu z naszego Kościoła są w:
  – czwartek o godz.: 19:00 /Wniebowstąpienie Pańskie/
  – piątek o godz.: 19:00
  – sobota o godz.: 19:00
  – Niedziela o godz.: 13:00
 8. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
 9. Nasz Kościół jest otwarty w ciągu tygodnia. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na prywatną modlitwę w ciszy od godz.: 9:30 do godz.: 14:00 i w sobotę od godz.: 10:30 do godz.: 14:00. Każdy wierny nawiedzający Pana Jezusa w naszej Świątyni, wchodząc musi wpisać na listę swoje imię i nr telefonu.

Caritas Arendal organizuje 2 kursy języka norweskiego przez internet na platformie Teams. Link do zalogowania się na Teams zostanie wysłany na twój adres meilowy. 

Pierwsza część kursu będzie na temat pisania CV i podania o pracę, oraz będę zawarte dobre rady i podpowiedzi w szukaniu pracy. 

 • Pierwsze spotkanie, poniedziałek 10 maja o godz.: 19:00-21:00
 • Drugie spotkanie, wtorek 11 maja o godz.: 19:00-21:00

UWAGA: Na pierwsze spotkanie trzeba się zapisać już dziś poprzez link: https://forms.office.com/r/a3G7RwxKZE lub meilowo na adres: arendal@katolsk.no wpisując “CV og søknad” oraz swoje imię i nazwisko.

Druga część kursu będzie na temat wyszukiwania oraz korzystania z różnych stron internetowych i publicznych, które są pomocne dla mieszkańców Norwegii. 

 • Pierwsze spotkanie, wtorek 18 maja o godz.: 19:00-21:00
 • Drugie spotkanie, czwartek 20 maja o godz.: 19:00-21:00

UWAGA: Na drugie spotkanie trzeba się zapisać do 15 maja poprzez link: https://forms.office.com/r/dtJ3Sg1Pne  lub meilowo na adres: arendal@katolsk.no wpisując “Digitale tjenester” oraz swoje imię i nazwisko.