Ogłoszenia – 29 sierpnia 2021 – XXII Niedziela Zwykła

 1. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Pragnę wszystkich bardzo serdecznie powitać po urlopie i zaprosić do wspólnego pójścia w pielgrzymce wiary za Panem Jezusem w nowym roku duszpasterskim.
 2. Aby wziąć udział w Mszy Świętej w naszej parafii należy zapisać się na listę obecności pod tym linkiem: https://billett.katolsk.no lub wpisać się na listę przy wejściu do kościoła.
 3. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie było od samego początku pełne świadomego zaangażowania! Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem.
 4. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
 5. KATECHEZA. Bardzo proszę o dokonanie zapisu dzieci /Pierwsza Komunia Święta/ i młodzieży /Bierzmowanie/ na katechezę na nowy rok katechetyczny. Zapisy twają do 25 września 2021 r. Wtedy też odbędzie się pierwsza katecheza. Po tym terminie nie będzie możliwości rozpoczęcia katechezy w tym roku! Wszystkie informacje o katechezie można znaleźć wchodząc na stronie internetowej naszej parafii w zakładkę – katecheza.
 6. BIERZMOWANIE. Ustalany jest termin Bierzmowania dla młodzieży, która ukończyła przygotowanie przed wakacjami. Najprawdopodobniej uroczystość odbędzie się w październiku w tym roku.
 7. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – piątek: Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  – sobota: Błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i Towarzyszek
 8. W środę przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 9. pierwszy piątek miesiąca września zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. O godz. 19:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Po Mszy Świętej Adoracja pierwszopiątkowa z litanią do Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Adoracji po Mszy Św.
 10. Sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. z Niedzieli o godz.: 19:15 oraz adoracja pierwszosobotnia. Spowiedź przed i po Mszy Św. Zachęcam do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła nas Matka Boża
  objawiając się dzieciom w Fatimie.
 11. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w języku polskim o godz.: 13:00 /zmiana tajemnic różańcowych/ i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi spowiedź.
 12. Kurs Przedmałżeński w Oslo w języku polskim odbędzie się w naszej parafii St Hallvard, w październiku 2021 roku. Zapisy od 1 września 2021 roku będą odbywały się po każdej Mszy Św. u mnie w zakrystii lub pod moim nr telefonu +47 477 47 952 Serdecznie zapraszam.

ks. Piotr Gwiżdż – tel.: +47 477 47 952