Ogłoszenia – 5 wrzesień – XXIII Niedziela Zwykła

 1. Składam szczere Bóg zapłać ks. Markowi Rudź – misjonarzowi z Ukrainy za zastępstwo, którego się podjął w czasie mojego urlopu. Bóg zapłać również wszystkim, którzy wsparli ks. Marka w jego budowie kościoła!
 2. Aby wziąć udział w Mszy Świętej w naszej parafii należy zapisać się na listę obecności pod tym linkiem: https://billett.katolsk.no lub wpisać się na listę przy wejściu do kościoła.
 3. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nigdy nie zamykajmy się na Boże działanie w nas!
 4. Dziś po Mszy Św. o godz.: 13:00 zmiana tajemnic różańcowych z racji pierwszej Niedzieli miesiąca.
 5. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – wtorek: św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika
  – środa: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny
  – czwartek: św. Piotra Klawera, kapłana
 6. W piątek Msza Święta w j. polskim o godz.: 19:00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość spowiedzi po Mszy Św. podczas Adoracji.
 7. W sobotę Msza Św. z Niedzieli w j. polskim o godz.: 19:15. Przed Mszą Św. możliwość spowiedzi.
 8. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz.: 13:00 i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi jest spowiedź oraz Różaniec – tajemnice chwalebne.
 9. REKOLEKCJE. Serdecznie zapraszam wszystkich na rekolekcje, które odbędą się w naszym kościele Św. Hallvarda od 17 do 19 września 2021 r. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Kostrzewa, znany kaznodzieja i rekolekcjonista. Prowadzi również swój kanał ewangelizacyjny na YouTube o nazwie: RCTV
 10. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie było od samego początku pełne świadomego zaangażowania! Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem Bogiem.
 11. KATECHEZA. Bardzo proszę o dokonanie zapisu dzieci /Pierwsza Komunia Święta/ i młodzieży /Bierzmowanie/ na katechezę na nowy rok katechetyczny. Zapisy trwają do 25 września 2021r. Wtedy też odbędzie się pierwsza katecheza. Po tym terminie nie będzie możliwości rozpoczęcia katechezy w tym roku! Wszystkie informacje o katechezie można znaleźć wchodząc na stronie internetowej naszej parafii w zakładkę – katecheza.
 12. BIERZMOWANIE. Ustalany jest termin Bierzmowania dla młodzieży, która ukończyła przygotowanie przed wakacjami. Najprawdopodobniej uroczystość odbędzie się w październiku w tym roku.
 13. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla wszystkich parafii Oslo w języku polskim odbędzie się w naszej parafii St Hallvarda. Pierwsze spotkanie 18 października 2021 roku. Zapisy od 1 września 2021 roku odbywają się po każdej Mszy Św. u mnie w zakrystii lub pod moim nr telefonu +47 477 47 952
 14. Serdecznie zapraszam na pielgrzymkę /Włochy i Rzym/do Św. Franciszka i Św. Klary – Asyż, Św. Rity – Cascia, Św. Benedykta – Nursja oraz do grobu Św. Jana Pawła II na Watykanie. Pielgrzymka odbędzie się 13 do 17 września 2021r. Są jeszcze dwa miejsca wolne. Szczegóły u mnie w zakrystii po Mszy Św.
 15. Spotkanie przedpielgrzymkowe dla wszystkich, którzy biorą udział w pielgrzymce do RZYMU odbędzie się jutro, w poniedziałek 6 września o godz. 19.30 w Sali parafialnej.Serdecznie zapraszam!

ks. Piotr Gwiżdż – tel.: +47 477 47 952