Ogłoszenia – 12 wrzesień – XXIV Niedziela Zwykła

 1. Aby wziąć udział w Mszy Świętej w naszej parafii należy zapisać się na listę obecności pod tym linkiem: https://billett.katolsk.no lub wpisać się na listę przy wejściu do kościoła.
 2. Dziś w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Transmisja w TVP rozpocznie się o godz.: 12:00. Za przyczyną nowych polskich błogosławionych polecajmy Panu Bogu sprawy Kościoła, świata i swoje osobiste!
 3. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  – wtorek: Podwyższenie Krzyża Świętego
  – środa: Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  – czwartek: św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  – piątek: św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
  – sobota: św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  – Niedziela: Dzień Środków Społecznego Przekazu
 4. REKOLEKCJE. Serdecznie zapraszam wszystkich na rekolekcje, które odbędą się w naszym kościele Św. Hallvarda od najbliższego piątku do Niedzieli /17 do 19 września 2021 r./ Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Kostrzewa, znany kaznodzieja i rekolekcjonista szczególnie z kazań o wychowaniu dzieci i młodzieży oraz relacjach w rodzinie. Jest on również założycielem i prowadzącym kanał ewangelizacyjny na YouTube o nazwie: RCTV
 5. Program rekolekcji:
  – piątek: Msza Święta o godz.: 19:00 z I nauką rekolekcyjną dla wszystkich a po jej zakończeniu Adoracja Pana Jezusa z modlitwą o uzdrowienie.
  – sobota: Niedzielna Msza Św. o godz.: 19:15 z II nauką rekolekcyjną dla wszystkich. Przed i po Mszy Św. możliwość spowiedzi!
  Niedziela: Msze Święte w j. polskim o godz.: 13:00 i 19:00 z III nauką rekolekcyjną. Pół godz. przed Mszami Świętymi jest spowiedź oraz Różaniec do Matki Bożej o błogosławione owoce rekolekcji.
 6. KATECHEZA. Bardzo proszę o dokonanie zapisu dzieci /Pierwsza Komunia Święta/ i młodzieży /Bierzmowanie/ na katechezę na nowy rok katechetyczny. Zapisy trwają do 25 września 2021r. Wtedy też odbędzie się pierwsza katecheza. Po tym terminie nie będzie możliwości rozpoczęcia katechezy w tym roku! Wszystkie informacje o katechezie można znaleźć wchodząc na stronie internetowej naszej parafii w zakładkę – katecheza.
 7. BIERZMOWANIE. Ustalany jest termin Bierzmowania dla młodzieży, która ukończyła przygotowanie przed wakacjami. Najprawdopodobniej uroczystość odbędzie się w październiku w tym roku.
 8. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla wszystkich parafii Oslo w języku polskim odbędzie się w naszej parafii St Hallvarda. Pierwsze spotkanie 18 października 2021 roku. Zapisy od 1 września 2021 roku odbywają się po każdej Mszy Św. u mnie w zakrystii lub pod moim nr telefonu +47 477 47 952
 9. Jutro rozpoczyna się pielgrzymka z naszej parafii do: Św. Franciszka i Św. Klary – Asyż, Św. Rity – Cascia, Św. Benedykta – Nursja oraz do grobu Św. Jana Pawła II na Watykanie – prosimy o modlitwę za wszystkich pielgrzymów i również my obiecujemy modlitwę za całą wspólnotę parafialną.

ks. Piotr Gwiżdż – tel.: +47 477 47 952