Ogłoszenia – 26 wrzesień – XXVI Niedziela Zwykła

 1. Drodzy Bracia i Siostry z wielką radością pragnę ogłosić, że od wczorajszego dnia Rząd Norwegii zdjął wszystkie ograniczenia związane z pandemią Covid-19. Dla nas ludzi wierzących oznacza to, że nie musimy już rejestrować się na Mszę Św., nie ma limitu odstępu pomiędzy osobami ani ilości osób w kościele na Mszy Świętej. Ks. Biskup zachęca wiernych do powrotu do kościoła i pozwala przyjmować Komunię Świętą do ust. Bądźmy więc posłuszni naszemu Biskupowi!
 2. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Caritas. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas Norge! W tym roku zebrane ofiary po Mszach Św. przeznaczone są dla ludzi i państw, które najbardziej ucierpiały z powodu koronakryzysu.
 3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim którzy wsparli naszego ks. rekolekcjonistę w ubiegłą Niedzielę. Bóg zapłać! Wszystkie konferencje wygłoszone w naszej parafii są już dostępne na kanale YouTube RCTV, który prowadzi ks. Sławomir Kostrzewa.
 4. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: św. Wincentego à Paulo, kapłana
  – wtorek: św. Wacława, męczennika
  – środa: Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  – czwartek: św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  – piątek: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  – sobota: Świętych Aniołów Stróżów
 5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca października. O godz. 19:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Adoracji po Mszy Św.
 6. Sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. z Niedzieli o godz.: 19:00 oraz adoracja pierwszosobotnia. Spowiedź przed i po Mszy Św. Zachęcam do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła nas Matka Boża objawiając się dzieciom w Fatimie.
 7. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz. 13:00 /zmiana tajemnic różańcowych/ i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi jest spowiedź oraz Różaniec do Matki Bożej.
 8. BIERZMOWANIE. Został ustalony termin Bierzmowania dla młodzieży, która ukończyła przygotowanie przed wakacjami. Bierzmowanie w języku polskim w naszej parafii odbędzie się 23 października 2021 r. o godz.: 15:30.
 9. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w języku polskim rozpocznie się 18. października 2021 r. (poniedziałek) o godz.: 19:00 w naszym Kościele Św. Hallvarda. Zapraszam wszystkich, którzy w niedalekiej przyszłości pragną zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński! Zapisy na kurs przedmałżeński odbywają się po Mszy Św. w zakrystii u mnie osobiście lub pod moim nr tel. +47 477 47 952 w ciągu całego tygodnia.

ks. Piotr Gwiżdż – tel.: +47 477 47 952