Ogłoszenia – 31 październik – XXXI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza Niedziela kończy miesiąc Różańca Świętego – październik. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy codziennie lub bardzo często modlili się na różańcu. Bóg zapłać wszystkim, którzy w październiku ale także w ciągu całego roku prowadzili i prowadzą modlitwę różańcową w naszym kościele.
  2. Jutro rozpoczyna się miesiąc listopad poświęcony w sposób szczególny modlitwie za zmarłych. Zachęcam do odpustów zupełnych za naszych zmarłych, które na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej możemy uzyskać 8 razy przez cały listopad.
  3. Jutrzejsza Uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu Woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msza Święta w naszej parafii w języku polskim jest o godz.: 19:30 a po jej zakończeniu pierwsze Wypominki!
  4. Wzorem lat ubiegłych, w dniu 1 listopada o godz.: 17:00 jesteśmy zaproszeni na wspólną modlitwę przy Grobie Polskich Lotników i Cichociemnych, którzy zginęli w 1942 r. i zostali pochowani w mogile na cmentarzu Vestre Gravlund w Oslo.
  5. 2 listopada, we wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli „Dzień Zaduszny”. O godz.: 19:30 Msza św. w j. polskim w intencji wszystkich wypominanych w naszej parafii, a pół godziny wcześniej Koronka do Bożego Miłosierdzia z Wypominkami.
  6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca listopada. O godz. 19:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Po Mszy Świętej Adoracja pierwszopiątkowa połączona z Wypominkami. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszą Świętą od godz.: 18:15.
  7. Sobota, to pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta z Niedzieli o godz.: 19:00 oraz adoracja pierwszosobotnia. Spowiedź przed Mszą Świętą. Zachęcam do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła nas Matka Boża objawiając się dzieciom w Fatimie.
  8. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz. 13:00 /zmiana tajemnic różańcowych/ i 19:00. Pół godziny przed Mszami Świętymi Koronka do Bożego Miłosierdzia z Wypominkami.
  9. WYPOMINKI. Można jeszcze w ciągu całego tygodnia zamówić wypominki! Kartki wypominkowe umieszczone są na półce ze śpiewnikami przy wyjściu z Kościoła.

ks. Piotr Gwiżdż – tel.: +47 477 47 952