Ogłoszenia – 14 listopad – XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsce przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
 2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą i ofiarą prześladowanych chrześcijan w krajach misyjnych i na Ukrainie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Przed kościołem zbiórka na „Kościół w potrzebie”.
 3. Przeżywamy miesiąc listopad poświęcony w sposób szczególny modlitwie za zmarłych. Zachęcam do odpustów zupełnych za naszych zmarłych, które na mocy dekretu Ojca Świętego możemy uzyskać 8 razy w ciągu całego miesiąca listopada.
 4. W naszej parafii w listopadzie trwamy na modlitwie za zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych. W Niedziele Wypominki pół godziny przed Mszą Świętą. Z tego względu w Niedziele listopada możliwość spowiedzi po Mszach Świętych. Natomiast w piątki spowiedź rozpoczyna się pół godziny przed Mszą Świętą, a Wypominki są po Mszy Świętej podczas Adoracji.
 5. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – poniedziałek: św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
  – wtorek: Rocznica poświęcenia rzymskich bazylik Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej i św. Gertrudy, dziewicy
  – środa: św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  – czwartek: bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  – sobota: św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
 6. Kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w środę o godz.: 19:00.
 7. W piątek Msza Święta w języku polskim o godz.: 19:00 a po jej zakończeniu Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z wypominkami. Pół godziny przed Mszą Św. możliwość spowiedzi.
 8. W sobotę 20 listopada 2021 r. zapraszam młodzież i dzieci na kolejną katechezę w języku polskim przy naszej parafii.
  PLAN KATECHEZY:
  godz.: 11:00 – katecheza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania
  godz.: 12:00 – katecheza dla dzieci I Komunijnych
 9. W sobotę Msza Św. z Niedzieli w języku polskim o godz.: 19:00. Pół godziny przed Mszą Św. możliwość spowiedzi.
 10. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w języku polskim o godz.: 13:00 i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi modlitwa za zmarłych z wypominkami. Po Mszach Św. możliwość spowiedzi.
 11. Za tydzień rozpoczną się wybory do Rady Parafialnej. Możliwość głosowania po Mszach świętych przez dwie niedziele: 21 i 28 listopada. Informacje o kandydatach są umieszczone w gazetce parafialnej, którą każdy może sobie zabrać przy wyjściu z kościoła z półki dla śpiewników. Z naszej polskiej wspólnoty do szczególnej pracy w parafii zgłosiły się trzy osoby: Pani Ewa Buśko, Pan Dominik Wojtyczka i Pan Marek Leśniewski. Wesprzyjmy ich w głosowaniu! Już dziś pragnę poinformować, że głos w wyborach może oddać każdy katolik, który ukończył 16 lat, jest Bierzmowany, czuje się związany z naszą parafią i jest zarejestrowany w Kościele katolickim. Proszę więc o zarejestrowanie te osoby, które jeszcze tego nie uczyniły, a mają numer personalny.

ks. Piotr Gwiżdż – tel.: +47 477 47 952