Ogłoszenia – 28 listopad – I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Święty czas Adwentu podczas którego pragniemy się dobrze przygotować na Święta Bożego Narodzenia. Aby dobrze wykorzystać ten czas podejmijmy postanowienie adwentowe, zaplanujmy udział w rekolekcjach adwentowych a także w tym czasie postarajmy się przystąpić do Spowiedzi Świętej nie odkładając jej na ostatnią chwilę!
 2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się /jeśli nie przeszkodzi sytuacja związana z pandemią Covid-19/ od 10 do 12 grudnia 2021 r. i wygłosi je mój brat ks. Jan Gwiżdż – sekretarz Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech.
 3. W czasie rekolekcji będzie też możliwość odbycia spowiedzi przedświątecznej. Spowiadać będziemy codziennie przed i po Mszach Świętych w piątek, sobotę i Niedzielę!
 4. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – wtorek: św. Andrzeja, apostoła
  – piątek: św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  – sobota: św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy
 5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca grudnia. O godz. 19:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Adoracji po Mszy Św.
 6. W sobotę 4 grudnia 2021 r. zapraszam młodzież i dzieci na kolejną katechezę w języku polskim przy naszej parafii.
  PLAN KATECHEZY:
  godz.: 11:00 – katecheza dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania
  godz.: 12:00 – katecheza dla dzieci I Komunijnych
 7. Wieczorem w pierwszą sobotę miesiąca, Msza Św. z Niedzieli o godz.: 19:00 oraz adoracja pierwszosobotnia. Spowiedź przed i po Mszy Św. Zachęcam do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca, o które prosiła nas Matka Boża objawiając się dzieciom w Fatimie.
 8. W przyszłą Niedzielę Msze Święte w j. polskim o godz. 13:00 /zmiana tajemnic różańcowych/ i 19:00. Pół godz. przed Mszami Świętymi jest spowiedź oraz Różaniec do Matki Bożej.
 9. Tydzień temu rozpoczęły się wybory do Rady Parafialnej. Jeśli ktoś nie oddał jeszcze głosu to można to uczynić także dzisiaj. Pan kościelny służy pomocą w poprawnym głosowaniu.
 10. Od dzisiejszej Niedzieli jest możliwość nabycia Świec Caritas na stół wigilijny. Składając ofiarę wspieramy wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Bóg zapłać!

ks. Piotr Gwiżdż – tel.: +47 477 47 952