Ogłoszenia – 30 stycznia – Czwarta Niedziela zwykła

W drugim czytaniu św Paweł Apostoł przedstawia nam czym jest miłość (1 Kor 12, 31 – 13, 13). W Ewangelii zaś św Łukasz (Łk 4, 21-30) opisuje jak Jezus, który przyszedł z miłością został odrzucony przez wielu którzy go znali. Nazarejczycy wciąż widzieli w Jezusie syna Józefa, syna cieśli, tego który wychowywał się pośród nich. Nie chcieli zobaczyć w Jezusie proroka i mesjasza. Ich brak pokory doprowadził do tego, że wyrzucili Go z miasta. Pamiętajmy, aby być wrażliwym na drugiego człowieka. Niech nie kierują nami uczucia, emocje. Niech nie braknie w nas pokory. Okażmy bliźniemu miłość, taką o jakiej mówi św. Paweł.

 1. W następnym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w pierwszy piątek Msza Święta o godz. 19.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  • w pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o godz. 19.00, a po niej Nabożeństwo Pierwszosobotnie z litanią do Matki Boskiej Fatimskiej.
  • w niedzielę Msze Święte o godz. 13.00 i o 19.00
 2. Po Mszy Świętej w niedzielę o godz. 13.00 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych. Chętnych którzy chcieliby dołączyć do Róży Różańcowej zapraszam do kontaku ze mną.
 3. We środę (2 lutego) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). W tym dniu nie będzie Mszy Świętej po polsku w naszej parafii. Ks. Krzysztof zaprasza serdecznie na Mszę Świętą w języku polskim do parafii Św. Olafa na godz. 19.30.
 4. W najbliższy, pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy wszystkich mężczyzn na Mszę Świętą w intencji osób chorych i uzależnionych o godz. 19.00. Intencje można składać przed Mszą.
 5. W przyszłą niedzielę (6 lutego) w naszej parafii odbędzie się wizytacja biskupia, którą przeprowadzi biskup Bernt Eidsvig. Jeśli ktoś z parafian chciałby się spotkać z biskupem, można to zrobić umawiając się przeze mnie. Jeśli ktoś chciałby poruszyć ważną sprawę lub ma jakieś uwagi, a nie może spotkać się z biskupem osobiście, można to zrobić poprzez przedstawicieli naszej Rady Parafialnej.
 6. Tegoroczny kurs przedmałżeński rozpocznie się 3 marca w Parafii Św. Jana. Zapisy u ks. Piotra Gąsiora.
 7. Zapraszam wszystkich chętnych którzy chcieliby zostać ministrantami lub lektorami.

ks. Myron (tel. 966 58 879)