Ogłoszenia – 13 lutego – Szósta Niedziela zwykła

Św. Łukasz w dzisiejszej Ewangelii (Łk 6, 17.20-26) przedstawia jak to Jezus błogosławi ubogim, a z drugiej strony mówi “biada” bogaczom. Ubóstwo jest ceną jaką mamy zapłacić za zbawienie i życie wieczne. Pan Bóg zapłacił wielką cenę za to że jesteśmy zbawieni, posłał swojego Syna na krzyż. Również apostołowie i pierwsi chrześcijanie płacili wysoką cenę za wiarę w Chrystusa. A jaką cenę Ty jesteś gotów zapłacić za życie wieczne? Pamiętajmy, że bycie chrześcijaninem czasami kłóci się z wartościami w dzisiejszym świecie. Zwracajmy uwagę na to jakie książki lub filmy oglądamy. Czy zwracamy uwagę no to czym zajmują się nasze dzieci? Ile czasu poświecamy na telewizję, internet, inne przyjemności, a ile na modlitwę, czytanie Słowa Bożego, rozwój duchowy i budowanie relacji z Bogiem?

 1. W nadchodzącym tygodniu Msze Św. w języku polskim odprawiane będą:
  – piątek – godz. 19.00 (po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu)
  – sobota – godz. 19.00 (pierwsza Msza Św niedzielna)
  – niedziela – godz. 13.00 i 19.00
 2. Możliwość spowiedzi jest około pół godziny przed każdą Mszą Świętą lub po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z księdzem.
 3. W najbliższą niedzielę o godz. 13.00, modlić będziemy się w intencji Kręgów Domowego Kościoła i o jedność rodzin z naszej parafii.
 4. Tegoroczny kurs przedmałżeński rozpocznie się 3 marca w Parafii Św. Jana. Zapisy u ks. Piotra Gąsiora.
 5. Zapraszam kandydatów i kandydatki na ministrantów i lektorów do zgłaszania się do mnie. Już wkrótce odbędzie się szkolenie dla wszystkich kandydatów.
 6. W dniach 25-27 luty gościć w naszej parafii będziemy ks. Tomasza Kosteckiego. Ksiądz Tomasz prowadzi na YouTube kanał ewangelizacyjny “Wół i Osioł czyli wiśta WiO!“. Będzie on głosił do nas Słowo Boże na wszystkich Mszach Św. w podanych dniach. Serdecznie zapraszam.

ks. Myron (tel. 966 58 879)