Ogłoszenia – 27 lutego – Ósma Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj zakończyły się w naszej parafii dni skupienia. Składam serdeczne Bóg Zapłać ks. Tomaszowi Kosteckiemu, który w trakcie tego Triduum głosił nam Słowo Boże. Tematem przewodnim głoszonych kazań było przygotowanie do Wielkiego Postu. Wszystkie nauki były rejestrowane i są dostępne na kanale YouTube prowadzonym przez ks. Tomasza – Wół i Osioł czyli wiśta WiO. Tych którzy nie mieli okazji uczestniczyć we wszystkich naukach, lub chcieliby przypomnieć sobie fragmenty nauk, zapraszam do klikania w linki poniżej. Tematyka kazań z każdego dnia odwołuje się do trzech filarów Wielkiego Postu, a więc:
  piątek – Chrzest
  sobota – Nawrócenie
  niedziela – Pokuta
 2. W najbliższą środę, 2 marca przypada Środa Popielcowa. Msza Święta z obrzędem posypania głów popiołem odprawiona zostanie o godzinie 19.30.
 3. Najbliższy czwartek – 3 marca – to I czwartek miesiąca. Wspólnota Mężczyzn Świętego Józefa zaprasza wszystkich mężczyzn do wspólnej modlitwy w intencji osób chorych i uzależnionych. Msza Św. będzie odprawiona o godzinie 19.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie otwarte dla mężczyzn. Spotkanie poprowadzi br. Ksawery Knotz – kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, doktor teologii, rekolekcjonista, duszpasterz małżeństw, autor książek poświęconych tematyce małżeństw i seksu małżeńskiego, redaktor naczelny portalu Szansa Spotkania
 4. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Msza Św. odprawiona będzie o godz. 19.00 w intencji kręgów Domowego Kościoła i o jedność rodzin w naszej parafii. Po Mszy będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W najbliższą sobotę (I sobota miesiąca) Msza Św. o godzinie 19.00. Po Mszy wspólnie odmówimy litanię do Matki Bożej Fatimskiej.
 6. W niedzielę o godzinie 13.00 Msza Św. odprawiona zostanie w intencji wynagradzająco-przebłagalnej za grzechy. Druga Msza o godz. 19.00.
 7. Możliwość spowiedzi jest około pół godziny przed każdą Mszą Świętą lub po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie z księdzem.
 8. Już w najbliższy czwartek – 3 marca – rozpocznie się kurs przedmałżeński w Parafii Św. Jana. Zapisy u ks. Piotra Gąsiora.
 9. Zapraszam kandydatów i kandydatki na ministrantów i lektorów do zgłaszania się do mnie. Już wkrótce odbędzie się szkolenie dla wszystkich kandydatów.
 10. Rekolekcje Wielkanocne w naszej parafii odbędą się w dniach od 11 do 13 marca. Słowo Boże głosił będzie ks. Marcin Królik – proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Miasteczku Śląskim, członek Rady Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów diecezji gliwickiej.

ks. Myron (tel. 966 58 879)