Ogłoszenia – 1 maja – Trzecia Niedziela Wielkanocna

W dzisiejszej Ewangelii (J 21, 1-19) Św. Jan wskazuje nam na to co człowiek potrzebuje, aby być w bliskości z Jezusem Chrystusem, aby być jego uczniem. Tym na co powinniśmy zwracać uwagę, są relacje z drugim człowiekiem. W Ewangelii ukazana jest wspólnota uczniów Jezusa. Ludzie ci mają pomiędzy sobą szczególną więź. Pomagają sobie nawzajem, ale robią to bez przymusu i manipulacji, pomagają sobie w zaufaniu. Piotr idzie łowić ryby, ale nikogo do tego nie zmusza, jednocześnie inni apostołowie idą z nim, aby mu pomóc. Traktują się jak bracia. Jezus zwraca uwagę na te relacje, chce zobaczyć czy są gotowi do zadania które chce im dać do wypełnienia. Uczeń Jezusa Chrystusa musi być otwarty na drugiego człowieka, szczery, łagodny, miły. Nasze serca powinny być takie jak serca tych apostołów o których czytamy w Ewangelii Jana.

W nadchodzącym tygodniu:

  • Rozpoczęliśmy miesiąc maj. W tym miesiącu modlimy się szczególnie do Maryi. W piątki i soboty odmawiać będziemy Nabożeństwo Majowe podczas Adoracji lub po Mszy Św., natomiast w niedzielę pół godziny przed Mszami Świętymi.
  • W najbliższy wtorek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski oraz Dzień Konstytucji. W naszej parafii nie będzie Mszy Św w języku polskim, ale można uczestniczyć w tym dniu we Mszy Św. w parafii Św. Jana na Bredtvet o godz. 19.30.
  • W czwartek 5 maja grupa Mężczyzn Świętego Józefa zaprasza wszystkich mężczyzn do wspólnej modlitwy na Mszy Św o godz. 19.00 w intencji osób chorych i uzależnionych.
  • W sobotę 7 maja przypada 1. sobota miesiąca. Z tej okazji w naszej parafii będzie odmawiany międzynarodowy rózaniec o pokój na świecie. Zapraszam do wspólnej modlitwy po Mszy Św. o godz. 18.00
  • W najbliższą niedzielę 8 maja zapraszam na polską kawę parafialną po Mszy o godz. 13.00. Jednocześnie zwracam się z prośbą o przyniesienie ciast. Również po Mszy będzie spotkanie dla ministrantów i lektorów oraz kandydatów do posługi.
  • 15 maja obchodzić będziemy w naszej parafii święto Św. Hallvarda. Z tej okazji odbędzie się odpust i o godz. 12.00 odprawiona będzie międzynarodowa Msza Św. (nie będzie Mszy o godz. 13.00!). Po Mszy zapraszam na wspólny poczęstunek. Polska grupa poproszona została o przyniesienie potraw, w szczególności pierogi.
  • Możliwość spowiedzi jest około pół godziny przed każdą Mszą Świętą lub po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie ze mną.

ks. Myron (tel. 966 58 879)