Ogłoszenia – 30 października – XXXI Niedziela Zwykła

 1. Zakończyliśmy Tydzień Misyjny. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę i ofiary złożone na rzecz misji. Pieniądze z dodatkowej zbiórki zostaną przeznaczone na wyżywienie dzieci ze szkoły Bon Secours w Tanambao na Madagaskarze.
 2. Kończy się też miesiąc Różańca Świętego – październik. Dziękuję wszystkim, którzy prowadzili modlitwę różańcową w naszym kościele.
 3. We wtorek rozpoczynamy listopad – miesiąc poświęcony w sposób szczególny modlitwie za zmarłych. Zachęcam do odpustów zupełnych dla zmarłych, które można uzyskać w ciągu pierwszych 8 dni tego miesiąca. Warunki uzyskania odpustu są następujące:
  • wzbudzenie intencji otrzymania odpustu
  • bycie w stanie łaski uświęcającej bądź spowiedź sakramentalna
  • brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
  • przyjęcie Komunii Świętej
  • pobożne nawiedzenie cmentarza
  • modlitwa w intencjach papieskich.
 4. Dziś – 30 października o godz. 16:00, na Vestre Gravlund odbędzie się spotkanie Polaków przy pomniku polskich lotników, w osiemdziesiątą rocznicę ich śmierci.
 5. W poniedziałek 31 października i we wtorek 1 listopada w Parafii pw. Św. Olafa odbędzie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu “24 godziny dla Pana”. Rozpocznie się w poniedziałek po Mszy Świętej rozpoczynającej się o godzinie 18:00, zakończy się uroczystym błogosławieństwem we wtorek o 17:45. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 6. We wtorek 1 Listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta w języku polskim o godzinie 19.30. Po niej odmówimy Litanię do Wszystkich Świętych. Tego samego dnia o godz. 16:30 przy pomniku polskich lotników na Vestre Gravlund modlitwa za zmarłych.
 7. W środę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. „Dzień Zaduszny”. O godzinie 19:30 Msza Święta w języku polskim w intencji wszystkich wyczytywanych w wypominkach w naszej Parafii. Po Mszy Świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z wyczytywaniem wypominek. Wypominki będą też wyczytywane podczas kolejnych Mszy Świętych w listopadzie. Nadal można składać kartki wypominkowe, wyłożone są przy figurze Matki Bożej.
 8. W czwartek spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa: o 18:00 na cmentarzu Østre Gravlund (przy wejściu od Østensjøveien), o 19:00 w kaplicy naszego kościoła.
 9. W piątek 4 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 19:00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, w intencji jedności małżeństw w naszej parafii oraz Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin należących do Kręgów Domowego Kościoła. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pierwszopiątkowa spowiedź  od godziny 18:15.
 10. W sobotę 5 listopada przypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z odmówieniem różańca.
 11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej rozpoczynającej się o godzinie 13:00. Zapraszamy też tych, którzy chcieliby dołączyć do koła różańcowego.
 12. W listopadzie odbędą się dwa koncerty operowe i dwa sakralne o tematyce patriotycznej i religijnej “Śpiewanie bez granic”. Najbliższy koncert 3 listopada. Szczegóły tutaj: https://www.facebook.com/SangOverGrenser/
 13. Pozostałe Msze Święte i możliwość spowiedzi według stałego porządku. 

o. Hubert Łucjanek SVD
Hubert.Lucjanek@katolsk.no
+47 485 06 190