Ogłoszenia – 11 lutego – VI Niedziela Zwykła

 1. Dziś o 17:45 próba zespołu przygotowującego śpiew na Triduum Paschalne w sali na górze.
 2. Jutro Pogłębiarka spotka się o 18:30 w sali na górze.
 3. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post, będzie to bowiem Środa Popielcowa. Msza w języku polskim o 19:30. W języku norweskim – o 11:00 i 18:00. Kontaktklubb spotyka się tego dnia tak jak zwykle.
 4. Nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane będą w naszej parafii w następującym porządku:
  w środę o 10:15 w języku norweskim
  w piątek o 17:15 w języku norweskim
  w piątek po mszy, która rozpoczyna się o 19:00 – w języku polskim
 5. W czwartek 15 lutego o 19:00 w sali na górze odbędzie się spotkanie otwarte z naszym gościem – panem Mikołajem Foksem – pt. “Co to znaczy być prawdziwym mężczyzną w czasach równouprawnienia?”
 6. W sobotę 17 lutego odbędą się Warsz-TATY – ojcowskie warsztaty strategiczne (www.zawodojciec.pl/warsztaty). Trwają zapisy na listę rezerwową – https://sthallvard.katolsk.no/pl/zgloszenie-na-warsztaty-dla-ojcow-luty-2024/
 7. Tego dnia o 15:30 odbędzie się też w kościele międzynarodowy różaniec w intencji pokoju.
 8. W sobotę 24 października w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się w naszej parafii spotkanie dla wszystkich rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (do 9 r.ż.). W planie Msza Święta, poczęstunek, zajęcia związane z Wielkim Postem i różne zabawy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak należy zgłosić jego chęć na e-maila parafialnego: oslo-st.hallvard@katolsk.no, zapisy kończą się 18 lutego.
 9. Norges Unge Katolikker zaprasza młodych na obozy wielkanocne, które odbędą się w dniach 24-31 marca. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej: https://www.nuk.no/leir/
 10. Msze Święte w jęz. polskim odprawiane będą w tym tygodniu według stałego porządku:
  – piątek godz. 19:00, po mszy adoracja Najświętszego Sakramentu
  – sobota godz. 19:00
  – niedziela godz. 13:00 i 19:00
 11. Okazja do spowiedzi pół godziny przed rozpoczęciem mszy,
  w piątek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu
  lub po indywidualnym umówieniu się w dodatkowym terminie.
 12. Caritas Norge oferuje nieodpłatne badania na obecność wirusa żółtaczki typu B i C (po norwesku Hepatit B og C), w swojej siedzibie przy Hammersborg Torg 3 (wejscie od strony parku na parterze). Godziny otwarcia centrum od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10:00 do 16:00, jednak badania na żółtaczkę można robić z wyjątkiem środy. Możliwe, ze trzeba się umówić na inny termin, jeśli personel medyczny byłby nieobecny.
  Caritas swiadczy w tym samym centrum pomoc prawną w godzinach otwarcia od poniedziałku do czwartku od godziny 10:00 do 16:00.
 13. Zapraszam wszystkich chętnych do służby liturgicznej. Szczegóły i zgłoszenia w zakrystii.
 14. Istnieje możliwość przyjęcia komunii bezglutenowej. Zapotrzebowanie prosimy zgłaszać w zakrystii przed Mszą Świętą.
 15. Przypominam o potrzebie rejestracji swojej przynależności do Kościoła Katolickiego w Norwegii. Można wypełnić formularz umieszczony przy tablicy ogłoszeń lub wypełnić go w Internecie.

o. Hubert Łucjanek SVD
Hubert.Lucjanek@katolsk.no
+47 485 06 190