Ogłoszenia – 26 maja – Uroczystość Trójcy Świętej

 1. Jutro spotkanie Pogłębiarki o 18:30.
 2. W środę spotkanie Kontaktklubbu, o 11:00 msza w jęz. norweskim, po niej lunsj w sali parafialnej. 12 czerwca Kontaktklubb będzie miał swój wyjazd do Jessheim i Charlottenbergu. Szczegóły w Søndagsblad i na tablicy ogłoszeń.
 3. W czwartek o 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Mężczyznami Świętego Józefa w kaplicy.
 4. W piątek spotkanie parafialnej grupy młodzieżowej SHUL. Początek o 18:00 na Mszy Świętej w jęz. norweskim, po niej zajęcia w grupie w sali parafialnej, które potrwają do ok. 20:30.
 5. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z różańcem po mszy wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę 2 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Wspólna dla naszej parafii procesja wyruszy ok 12:00, po mszy w języku norweskim. Msza o 13:00 odbędzie się o zwykłej porze – po procesji. Spowiedź w miarę możliwości przed mszą i po niej. Po mszy zapraszamy na wspólne świętowanie w gronie całej parafii w dużej sali i na zewnątrz. Zachęcam do przygotowania ciast i przyniesienia ich przed procesją, dzieci do sypania kwiatów na procesji, panów do niesienia baldachimu. Msza o 19:00 odbędzie się według stałego porządku.
  Ołtarze będą składane w sobotę o 13:00, tych, którzy chcieliby pomóc proszę o zgłoszenie się w zakrystii, bądź mailowo lub telefonicznie. Dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć we mszy z Uroczystości Bożego Ciała w języku polskim w czwartek – msza odbędzie się w kościele św. Olafa o 19:00.
 7. W najbliższą niedzielę po mszy rozpoczynającej się o 13:00 spotkanie róż różańcowych.
 8. W maju modlimy się przed mszami litanią ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 9. W dniach 7-9 czerwca w Stabekk odbędą się warsztaty z komunikacji dla par. Poprowadzą je Państwo Anna i Bernard Banaszakowie. Zapraszamy pary, które chcą się nauczyć lepiej komunikować między sobą oraz wszystkich, którym zależy na zrozumieniu i dobrej relacji z drugim człowiekiem. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt uczestnictwa, z posiłkiem w sobotę i niedzielę – 500 NOK od pary. Szczegóły i zapisy w zakrystii bądź poprzez maila: Hubert.Lucjanek@katolsk.no.
 10. Norges Unge Katolikker zaprasza dzieci i młodzież na obozy wakacyjne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronie nuk.no.
 11. Stały porządek mszy w jęz. polskim:
  – piątek godz. 19:00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00
  – sobota godz. 19:00
  – niedziela godz. 13:00 i 19:00
 12. Okazja do spowiedzi pół godziny przed rozpoczęciem mszy (z wyjątkiem mszy o 13:00 2 czerwca),
  w piątek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu
  lub po indywidualnym umówieniu się w dodatkowym terminie.
 13. Caritas Norge oferuje nieodpłatne badania na obecność wirusa żółtaczki typu B i C (po norwesku Hepatit B og C), oraz pomoc prawną – szczegóły na stronie https://caritas.no/.
 14. Zapraszam wszystkich chętnych do służby liturgicznej. Szczegóły i zgłoszenia w zakrystii.
 15. Istnieje możliwość przyjęcia komunii bezglutenowej. Zapotrzebowanie prosimy zgłaszać w zakrystii przed Mszą Świętą.
 16. Jedną z możliwości wsparcia materialnego naszej Parafii jest złożenie ofiary vippsem na nr 12124. Ofiarę oznaczoną jako “Kollekt”, “Kirkebidrag/gave” lub “Caritas” można odliczyć od podatku.
 17. Przypominam o potrzebie rejestracji swojej przynależności do Kościoła Katolickiego w Norwegii. Można wypełnić formularz umieszczony przy tablicy ogłoszeń lub dokonać tego w Internecie.

o. Hubert Łucjanek SVD
Hubert.Lucjanek@katolsk.no
+47 485 06 190