Menighetens julefest 5. januar

Fredag 5. januar var det duket for menighetens julefest. De som møtte opp, fikk seg en hyggelig kveld med vigilmesse for Herrens Åpenbaring, julemiddag, julesanger, lotteri og gang rundt juletreet. Synd at det ikke kom flere på festen denne iskalde januarkveld.

Vigilmessen var høytidelig med mange korister på galleriet. Krittet og lappene til husvelsignelse ble viet av p. Henry under messen og de hellige tre konger toget på teppet foran alteret, tydeligvis på vei til krybben. P. Mekkonen koncelebrerte og var også med på festen etterpå.

P. Henry underholdt på festen med spill og sang, til dels sammen med Mariann, kona til vår organist Xavier som akkompagnerte på flygelet. Menighetsrådet stod for arrangementet. De hadde sammen med staben forberedt menighetssalen, nydelig julemat var bestilt og stemningen var festlig og glad. Takk til dere alle som har bidratt til en vellykket fest. Kanskje – forhåpentligvis – blir vi flere neste år!

Klikk på bildene for å se dem i full størrelse